Erkan Okur Resmi Web Sitesi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
CMMI Capability Counts 2018 Konferansı "Management of Defense Industry Projects With CMMI Focus" Sunumu

CMMI Capability Counts 2018 Konferansı

1-2 Mayıs 2018 tarihleri arasında Reston, Virginia, A.B.D'de gerçekleşen CMMI Capability Counts 2018 konferansına katılım sağlayarak, "Savunma Sanayi Projelerinin CMMI Odaklı Olarak Yönetilmesi (Management of Defense Industry Projects With CMMI Focus)" başlıklı bir sunum gerçekleştirdim.

Sunuma konu olan çalışmayı hazırlamamızdaki temel motivasyon; savunma sanayi projelerinin, CMMI V1.3, ISO 15504 gibi süreç olgunluk modelleri ve ISO 9001, AS 9100 gibi kalite sertifikasyon gereksinimlerine göre yönetilmesi gittikçe önem kazanması oldu. Bu motivasyon ile, Aselsan Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri (HBT) Sektörü bünyesinde, 2016 yılındaki CMMI v1.3 Seviye 3 sertifikasyon işlemleri sırasında elde edilen tecrübe ve tespit edilen ihtiyaçlar üzerine, MS Team Foundation Server altyapısı kullanılarak ve bu uygulamayı TFS API ve C # tabanlı DLL dosyalarıyla özelleştirerek projelerinin hazır olma seviyesini izlemek için bir uygulama geliştirildi. Bu sunumda, söz konusu Proje İzleme uygulaması ayrıntılı olarak açıklanmakta ve örnek proje izleme bulguları paylaşıldı.

Capability Maturity Model Integration (CMMI) ® enstitüsü tarafından düzenlenen Capability Counts 2018 konferansı hakkındaki detayları ve gerçekleştirdiğim "Management of Defense Industry Projects With CMMI Focus" başlıklı sunum hakkında bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

CMMI Capability Counts 2018 Konferansı

CMMI ® Capability Counts 2018 konferansı ana sayfasına ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

CMMI ® Capability Counts 2018 konferansı konuşmacılarına hakkında bilgilere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

CMMI Capability Counts 2018 - Erkan OKUR Konuşması Sayfası

CMMI ® Capability Counts 2018 konferansı konuşmacı profili sayfama ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gizlilik nedeniyle sunum dosyasını maalesef burada paylaşamıyorum. Ama yaptığımız çalışma hakkında bilgi almak için, bana Linkedin ve/veya İletişim Formu üzerinden ulaşabilirsiniz.

SPEAKER PROFILE

Erkan OKUR

Design Management and Technologies Expert Engineer @ Aselsan CIT

Erkan Okur is an Industrial Engineer, specially focused on Enterprise Softwares, PLM (Product Lifecycle Management), and ALM (Application Lifecycle Management). Since 2007, he has been involved in diverse Enterprise Software Development / Implementation projects performed in different companies and has expertise in related subjects: Process Analysis, Process Management, Requirements Analysis and Management, Quality-Reliability Management, Technical Documentation, Software Process Improvement, and CMMI. He has worked for Aselsan CIT as a Design Management and Technologies Senior Engineer since 2016 and is pursuing graduate education in the METU Software Engineering program.

SPEAKER PRESENTATION

Management of Defense Industry Projects with CMMI Focus

Conference Track: Achieving Capability in Regulated and Government Environments

In the defense industry, it is becoming more and more important to manage the Projects according to process maturity models (CMMI V1.3, ISO15504, etc.) and quality certifications (ISO 9001, AS 9100, etc.) requirements. For this purpose, Aselsan Communication and Information (CIT) Sector developed an application during their CMMI v1.3 Level 3 certification processes to monitor their project's readiness level by customizing MS Team Foundation Server framework with TFS API and C# based DLL files. In this paper, the Project Tracking application is explained in details and sample project tracking findings are shared.

 

Son Güncelleme: Cumartesi, 04 Ocak 2020 23:33
 

İstatistikler

Kayıtlı Kullanıcı : 190
Paylaşılan Yazı : 68
Web Bağlantıları : 5
Toplam Yazı Okunma : 713791

Kimler Çevrimiçi?

Şu anda 183 konuk çevrimiçi