Vizyoner Genç Programı Hakkında

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı sorumluluğunda yürütülen bir Savunma Sanayii Akademi projesi olan Vizyoner Genç, savunma sanayiimiz için nitelikli insan kaynağı temininin sürdürülebilir kılınması ile üniversite öğrencilerinin yerli ve milli üretim farkındalığına kavuşturulması amacıyla başlatılmıştır.

Cumhurbaşkanlığı yerleşkesinde yapılan “Türk Savunma Sanayii Zirvesi”nde gerçekleştirilen tanıtımın ardından faaliyetlerine başlayan Vizyoner Genç, profesyonel hayat yolculuklarında gençlere yol göstericilik yapmayı hedeflemektedir.

Vizyoner Genç Programı Vizyonu

Vizyoner Genç Projesi; günden güne küresel bir marka haline gelen Türk Savunma Sanayii’nin ulaştığı yetkinlik seviyesinin sürdürülebilir kılınmasının, üstlenilen iddialı projelerin başarıyla tamamlanmasının ve ileri teknoloji alanında ülkemizin takip eden değil, yön veren konumuna yükselmesinin ancak ve ancak sektörün yüksek nitelikli insan kaynağına erişim sağlayabilmesi durumunda mümkün olacağı düşüncesinden yola çıkarak başlatılmıştır.

Vizyoner Genç Programı Misyonu

Tük Savunma Sanayii’nin amiral gemisi konumundaki Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketleri başta olmak üzere sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının; genç profesyoneller ve sektörde görev almak isteyen yüksek nitelikli bireylerle buluşma noktası haline gelmeyi hedefleyen Vizyoner Genç, bu çerçevede hem staj ile eğitim programları hem de istihdam çalışmalarıyla gerek ülkemize gerekse de sektöre hizmet etmeyi sürdürmektedir.

Web Sayfası: https://vizyonergenc.com/

Youtube Sayfası: https://www.youtube.com/c/VizyonerGenç

Twitter Sayfası: https://twitter.com/vizyonergenccom