Erkan Okur Resmi Web Sitesi

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
BABOK® Guide (A Guide to the Business Analysis Body of Knowledge®) v3 Hakkında Bilgiler

BABOK Guide v3

BABOK® Guide v3, uygulayıcılara ve onların paydaşlarına, değer ortaya koyma ve daha iyi iş çıktıları üretme konusunda yardımcı olmayı amaçlayan "olmazsa-olmaz" bir rehber kitaptır.

Yeni güncellenen v3 ile birlikte, agile, iş zekası, bilgi teknolojileri, iş mimarisi ve iş süreçleri yönetimi gibi konularda uygulaycılara temel açıklamalar ve destek sağlanarak, iş analizinin kapsamı genişletilmiştir.

BABOK® Guide v3, iş analizi kavramının kapsamını bilgi teknolojisi projelerinin ötesine taşıyarak ve daha iyi iş çıktıları üretmek ve iş başarısını yönetmek isteyen tüm profesyoneller için gerekli olan yetenek ve bilgilerin ana hatlarını ortaya koyarak, kullanıcılarına önemli değerler katmakta ve destek olmaktadır.

IIBA tarafından hazırlanan BABOK Guide v3 Tanıtım Videosu

BABOK Guide v3'e Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

BABOK Guide v3

  • Basılı kopya siparişi için aşağıdaki siteleri ziyaret edebilirsiniz.

BABOK Guide v3  BABOK Guide v3

Sunum: BABOK Guide v3 Kapsamı ve İş Analizi'nin Geleceği

Kevin Brennan, Chief Business Analyst and Executive Vice President for IIBA®, tarafından hazırlanan bu sunum ile, BABOK Guide v3 Kapsamı ve Getirdiği Yenilikler ile birlikte, İş Analizi'nin Geleceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Businesses are looking for a new breed of Business Analyst: one that creates business solutions and ensures that change initiatives deliver business value. This means expanding the BA role from a focus on requirements management and project success to focus on business success, which requires strategic thinking and the ability to drive organizational innovation and improvement. Kevin Brennan discusses how the BABOK® Guide v3 supports this direction by including new and improved information on the performance of business analysis at all levels of the enterprise, from strategic change and business architecture to the delivery of process improvement and business systems.

Kevin Brennan Hakkında

Kevin Brennan, CBAP® sınavı yazarlarından biridir. İş Analizi, Proje Yönetimi ve Yazılım Kalite Yönetimi konularındaki konferansların aranan konuşmacısıdır. Kevin, otomobil üretimi ve motgage bankacılığı gibi pek çok farklı sektörde iş analisti ve proje yöneticisi olarak onlarca yıllık tecrübeye sahiptir.

Son Güncelleme: Perşembe, 01 Ekim 2015 14:39
 

İstatistikler

Kayıtlı Kullanıcı : 190
Paylaşılan Yazı : 68
Web Bağlantıları : 5
Toplam Yazı Okunma : 726839

Kimler Çevrimiçi?

Şu anda 148 konuk çevrimiçi